Czym charakteryzuje się dobry stół rozkładany do salonu?

Wybierając dobry stół rozkładany do salonu, należy sugerować się nie tylko jego estetyką, ale również i walorami praktycznymi. Te z kolei mogą przyjmować różną formę. Jeśli planujesz zakup funkcjonalnego mebla, koniecznie przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, czym kierować się, podejmując ostateczną decyzję.

Cecha 1 – Odpowiedni wygląd

Jak nietrudno się domyślić, to właśnie estetyka mebli w znacznej części warunkuje nasz ostateczny wybór. Nic dziwnego, bowiem na ogół staramy się, by dopasować je do aranżacji wnętrza, tworząc spójną, harmonijną całość. Na szczęście na współczesnym rynku zakupić można dobry stół rozkładalny do salonu niemalże w każdej formie. To m.in. stoły okrągłe z blatem w klasycznej bieli lub czerni, orzecha czy dębu. Takie modele doskonale wpisują się w nowoczesne aranżacje czy też w styl skandynawski, oparty na naturalnych rozwiązaniach.

Nowoczesne stoły okrągłe mogą również zachwycać swoją podstawą, która przybiera już nie tylko formę czterech klasycznych nóg, ale również fantazyjnie wygiętych nóżek czy też pojedynczej, dekoracyjnej konstrukcji, gwarantującej wytrzymałość i stabilność danego modelu. Alternatywnym rozwiązaniem będą z kolei stoły prostokątne lub kwadratowe, nawiązujące do klasycznej estetyki i wprowadzające do aranżacji nieco elegancji i niebanalnego charakteru.

Cecha 2 – Walory praktyczne

Poza estetyką, również i atuty praktyczne powinny odgrywać istotną rolę, jeśli chodzi o wybór stołu. W tą koncepcję idealnie wpisze się rozkładany stół do salonu, posiadający bardzo szeroką funkcjonalność. Przede wszystkim takie modele mogą zostać ustawione nawet w niewielkich wnętrzach, zwłaszcza gdy wybierzemy okrągły stół, wprowadzający do aranżacji lekkość i nie przytłaczający jej swoim wyglądem.

 Rozkładane stoły pozwalają również zaprosić do posiłku znacznie więcej osób. W tym kontekście warto wiedzieć o zaletach dostępnych rozwiązań. I tak, wspominany już wcześniej, stół rozkładany do salonu z blatem w kształcie koła, zniesie pozorną hierarchię i umożliwi każdemu uczestnikowi posiłku swobodny dostęp do ustawionych na nim dań. Takie stoły umożliwiają również swobodną konwersację. Alternatywnym rozwiązaniem będą z kolei stoły rozsuwane prostokątne, przy których zasiąść może sporo gości, choć problematyczne może być dosięgnięcie niektórych potraw. Prostokątny i kwadratowy stół rozkładany do salonu będzie również posiadał ostre rogi i kanty, co na uwadze powinny mieć rodziny z małymi dziećmi.

Cecha 3 – Rozmiar

Rozmiar stołu to kolejna, niezwykle istotna kwestia, którą należy rozważyć przed zakupem mebla. Powinien być on dopasowany przede wszystkim do liczby członków rodziny, a każdy z nich – jak pokazuje praktyka – musi posiadać minimum 60 cm miejsca, by móc komfortowo rozmawiać, pracować czy spożywać posiłek. Jak nietrudno się domyślić, znacznie więcej możliwości otwierają tutaj modele rozkładane. Dzięki systemowi rozsuwania, można łatwo i szybko zmienić ich rozmiar w momencie pojawienia się gości, udostępniając wszystkim odpowiednią przestrzeń blatu. Nic dziwnego, że to właśnie na stół rozkładany do salonu decyduje się coraz więcej osób, chcących połączyć w jedną całość wysoką estetykę z funkcjonalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + pięć =